Plac Św. Katarzyny 8, 87-100 Toruń

tel. stacjonarny 56-657-74-90 | 56-657-74-51
tel. kom. 500 675 764

Ilość godzin lekcyjnych

Część teoretyczno-praktyczna: 60 godzin lekcyjnych
Część praktyczno-utrwalająca: 40 godzin lekcyjnych

Opis kursu

Kurs ma za zadanie przedstawienie całości zagadnień gramatycznych języka japońskiego wraz z ich poprawnym użyciem. Celem zajęć jest przyswojenie przez słuchaczy typowych zwrotów i schematów językowych. Pozwoli to uczestnikom zajęć na niejako automatyczne budowanie zdań japońskich poprzez odpowiednie dobieranie słów, w zależności od tematu.

Wobec powyższych założeń na zajęcia składają się trzy równoległe części nauczania: gramatyka, słownictwo i praktyka.

Zajęcia mają charakter podstawowy, mają stanowić podstawę do dalszego rozwoju językowego, nawet we własnym zakresie – poszerzenie słownictwa, osłuchanie językowe, etc.

Kurs zawiera 50 ogólnych tematów gramatycznych, podzielonych na 5-8 kwestii szczegółowych. Przekazana wiedza teoretyczna, jest utrwalana zajęciami praktycznymi w drugiej części wykładu. Każde zajęcia są poprzedzone częścią słownikową, oraz elementami pisma japońskiego.

Cel zajęć

Celem zajęć jest przedstawienie struktur języka japońskiego (budowy zdania).

  1. Przyswojenie typowych zwrotów jako cel nadrzędny;
  2. Objaśnienie gramatyczne, jako cel uzupełniający;
  3. Ćwiczenia praktyczne wraz z podstawowym słownictwem i elementami pisma.

Planowane osiągnięcia

Umożliwienie słuchaczom budowania zdań japońskich w sposób automatyczny, zgodnie z poznanymi schematami, bez konieczności odwoływania się bezpośrednio do gramatyki j. japońskiego.

Termin

Czas i pora zajęć uzależnione są od możliwości uczestników kursu. Na spotkaniu organizacyjnym grupa ustala z kierownikiem i wykładowcami optymalny czas i porę zajęć oraz tempo pracy.

Masz pytania?

Więcej informacji uzyskać można pod numerem telefonu (56) 65 77 490, drogą e-mailową: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Dla kandydatów do szkoły

Osoby które chcą zapisać się na semestr wyższy proszone są o kontakt z sekretariatem.

Projekty unijne EFS

Centrum Kształcenia Ustawicznego w Toruniu z powodzeniem realizuje liczne projekty współfinansowane przez Unię Europejską związane z promowaniem kształcenia ustawicznego, zawodowego, praktyk zawodowych.

Czytaj więcej...


Współpraca