Plac Św. Katarzyny 8, 87-100 Toruń tel. 56-657-74-86, 56-655-41-56, 535 430 957 metodycy@metodycy.torun.pl

Nasza misja: Kompleksowe wspomaganie szkół, placówek i nauczycieli w realizacji zadań edukacyjnych, opiekuńczych, organizacyjnych i wychowawczych wynikających z ich potrzeb.

Szczegółowe informacje

Data

24-25.05.2019 r. godz.: piątek 15.30 – 18.30  i sobota 9.00 – 13.30

Miejsce

CKU TODMiDN pl. Św. Katarzyny 8

Program

W programie przewidziano:

Internetowy zestaw narzędzi StoriesthatMove wymaga od uczennic i uczniów (w wieku 14-18 lat) krytycznego myślenia o różnorodności i dyskryminacji, a także pobudza do refleksji nad własną postawą i wynikającymi z niej wyborami.

Zestaw składa się z gotowych ścieżek edukacyjnych łączących informacje, zadania do wykonania i opowieści z życia ludzi. Bazuje zarówno na źródłach historycznych, jak i współczesnych.

W krótkich materiałach wideo młodzi ludzie dzielą się swymi doświadczeniami wykluczenia, dyskryminacji i przestępstw z nienawiści. Te przejmujące opowieści stanowią punkt wyjścia do rzetelnego rozpoznania rozmaitych kwestii związanych ze zjawiskiem dyskryminacji oraz pokazują jak mu przeciwdziałać.

Dostęp do źródeł odbywa się przy pomocy strony internetowej, z ofertą której zostaniecie Państwo zapoznani na szkoleniu. Celem warsztatu jest przygotowanie do przeprowadzenia zajęć z młodzieżą w oparciu o internetową platformę.

Program dedykowany jest dla nauczycielek-eli każdego przedmiotu, treści można realizować m.in. na zajęciach wychowawczych, lekcjach języków obcych, historii czy wiedzy o społeczeństwie. Materiały edukacyjne dostępne są całkowicie za darmo, zarówno online, jak i offline, w siedmiu językach, wśród nich: polskim, angielskim i niemieckim.

Uczestniczki i uczestnicy warsztatu otrzymają certyfikaty. 

W piątek 24.05.2019 r. oferujemy Państwu – catering, a w sobotę 25.05.2019 r. zapraszamy na obiad, dlatego proszę o potwierdzenie uczestnictwa do dnia 15 maja 2019 r. na mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. , podając następujące informacje:

  1. Nazwa szkoły/placówki, w której Państwo pracujecie
  2. przedmiotu, którego nauczacie
  3. preferowany rodzaj diety: mięsny, rybny, wegetariański

Uwaga !

Zostało tylko 15 miejsc na szkolenie sponsorowane przez Centrum Polsko – Niemieckie w Krakowie. 

Maria Jadczak i Ivka Macioszek

Adresat

zainteresowani nauczyciele

Doradca metodyczny

mgr Maria Jadczak

 

Instytucje, z którymi współpracujemy

partner partner partner partner partner partner partner partnerErasmus+EPALE