Plac Św. Katarzyny 8, 87-100 Toruń tel. 56-657-74-86, 56-655-41-56, 535 430 957 metodycy@metodycy.torun.pl

 
Nasza misja: Kompleksowe wspomaganie szkół, placówek i nauczycieli w realizacji zadań edukacyjnych, opiekuńczych, organizacyjnych i wychowawczych wynikających z ich potrzeb.

ZAPRASZAMY NA SEMINARIUM (z elementami warsztatowymi)

Zachwycające lektury - czytanie wrażeniowe i upowszechnianie literatury dziecięcej w przedszkolu i w szkole 

Smakowanie literatury wszystkimi zmysłami: czytanie w stanie flow

Adresaci szkolenia: warsztat adresowany jest dla nauczycieli edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej, nauczycieli bibliotekarzy, nauczycieli świetlic, wychowawców, terapeutów zajęciowych.

Prowadzenie: Małgorzata Swędrowska

W programie: 

  1. Sprawdzone, nowatorskie pomysły na aktywne czytanie tekstów literackich z małymi dziećmi.
  2. Prezentacja nowych książek związanych ze współczesnymi zagadnieniami, które dotyczą problemów i aktywności małych dzieci (zapoznanie z rynkiem wydawniczym nowości książkowych dla dzieci).
  3. Czytanie wrażeniowe jako metoda słuchania, czytania, opowiadania tekstów literackich promująca zaangażowanie i aktywność uczestników.
  4. Zaznajomienie z motywatorami i łapaczami uwagi dziecięcej w celu odnalezienia przekazu, sensu i refleksji w książkach.

Na spotkaniu będzie można zapoznać się z najnowszą ofertą trzech poznańskich wydawnictw Media Rodzina, Centrum Edukacji Dziecięcej i Zakamarki.

Miejsce: Centrum Kształcenia Ustawicznego, Toruń, Plac Św. Katarzyny 8, aula

Termin: 21 października 2017r.  godz. 9.00 - 14.15

Odpłatność za seminarium 30 zł. 

Po przesłaniu zgłoszenia przez poniższy formularz zgłoszeniowy do 15.10.2017 r. i uzyskaniu potwierdzenia o zakwalifikowaniu na szkolenie /decyduje kolejność zgłoszeń/ podany zostanie sposób i termin dokonania opłaty.

Aby zapisać się na szkolenie: Wypełnij formularz ONLINE

Serdecznie zapraszamy!

Szczegółowe informacje:

Teresa Thiem tel. 782-687-330, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Krystyna Wijaczka tel. 792-351-122, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Informacja o prowadzącym:

Małgorzata Swędrowska – pedagog, trener, animator warsztatów literackich. Wykłada na UAM, prowadzi szkolenia dla nauczycieli, bibliotekarzy, rodziców, przygotowuje warsztaty dla dzieci, moderuje spotkania autorskie. Twórczyni koncepcji czytania wrażeniowego, czyli smakowania literatury wszystkimi zmysłami, nominowana przez Polską Sekcję IBBY do nagrody za upowszechnianie czytelnictwa w 2016. Autorka artykułów metodycznych dla nauczycieli (Bliżej Przedszkola, Uczyć lepiej, E.Pedagogika.pl, Przedszkole. Miesięcznik Dyrektora, moj@klanza) oraz książek: „Nauka czytania i pisania przez ćwiczenia i zabawy grafomotoryczne” oraz „Elementarz w podskokach”.

Instytucje, z którymi współpracujemy

partner partner partner partner partner partner partner partnerErasmus+EPALE