Plac Św. Katarzyny 8, 87-100 Toruń tel. 56-657-74-86, 56-655-41-56, 535 430 957 metodycy@metodycy.torun.pl

 
Nasza misja: Kompleksowe wspomaganie szkół, placówek i nauczycieli w realizacji zadań edukacyjnych, opiekuńczych, organizacyjnych i wychowawczych wynikających z ich potrzeb.

Serdecznie zapraszamy nauczycieli kształcenia specjalnego, pracowników poradni psychologiczno-pedagogicznych oraz zainteresowanych na konferencję połączoną z warsztatami

Funkcjonowanie i niepełnosprawność jako wynik dynamicznej interakcji czynników bio-psycho-społecznych, implikacje dla edukacji

 Cele szkolenia:

  1. Zapoznanie z koncepcją bio-psycho-społeczną funkcjonowania i niepełnosprawności oraz jej implikacjami dla identyfikowania specjalnych potrzeb rozwojowych i edukacyjnych dzieci i młodzieży oraz sposobów ich zaspakajania.
  2. Na podstawie Katalogu Specjalnych Potrzeb i Usług (KSPiU/ICF) nabycie umiejętności zaplanowania i realizacji kompleksowej pomocy dla dzieci i uczniów z SPR i SPE (praca nad hipotetycznymi przypadkami).
  3. Zmiany w podejściu do diagnostyki psychologiczno-pedagogicznej i innej specjalistycznej, zwiększenie dbałości o warunki przeprowadzania obserwacji i badań oraz standardów sporządzania opinii i orzeczeń.

Spotkanie odbędzie się w poniedziałek,  2 października 2017 roku w godz. 15.00 - 18.00 w SP nr 19,  ul. Dziewulskiego 41c

Konferencji towarzyszyć będą warsztaty

Realizacja :  Lilianna Zaremba, psycholog kliniczny i nauczyciel konsultant, autor artykułów i publikacji z dziedziny specjalnych potrzeb rozwojowych i edukacyjnych oraz poradnictwa psychologiczno-pedagogicznego, współpracująca m.inn. z EADSNE (Europejska Agencja na rzecz Rozwoju Edukacji Uczniów ze Specjalnymi Potrzebami Edukacyjnymi), Warszawa.

Koszt udziału w spotkaniu: 50 zł

Zgłoszenia do dnia 27.09.2017: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Wpłaty: Bank Millennium SA  89 1160 2202 0000 0001 7629 0009    z dopiskiem „Spotkanie L. Zaremba”

Ilość miejsc ograniczona. Dodatkowe informacje: Maciej Pasternak – doradca metodyczny kształcenia specjalnego

Instytucje, z którymi współpracujemy

partner partner partner partner partner partner partner partnerErasmus+EPALE