Plac Św. Katarzyny 8, 87-100 Toruń tel. 56-657-74-86, 56-655-41-56, 535 430 957 metodycy@metodycy.torun.pl

 
Nasza misja: Kompleksowe wspomaganie szkół, placówek i nauczycieli w realizacji zadań edukacyjnych, opiekuńczych, organizacyjnych i wychowawczych wynikających z ich potrzeb.

CKU TODMiDN jako jeden z 10 Ośrodków w kraju, będzie do kwietnia 2019 roku realizował w partnerstwie z Fundacją Centrum Edukacji Obywatelskiej projekt, którego głównym celem jest m.in. rozwijanie kompetencji kluczowych uczniów poprzez pracę nad kształtem zadań edukacyjnych wykonywanych na lekcjach wybranych przedmiotów szkolnych.

/POWR.02.10.00-00-5006/17, Rozwijanie kompetencji kluczowych uczniów poprzez pracę nad kształtem zadań edukacyjnych wykonywanych na lekcjach wybranych przedmiotów szkolnych, TIK oraz indywidualizację nauczania realizowane we współpracy przez 10 placówek doskonalenia nauczycieli prowadzących kompleksowe wspomaganie szkół/

Placówki, które chciałyby by ich nauczyciel lub grupa nauczycieli zostali objęci wsparciem Ośrodka a właściwie Asystenta Szkoły (ASa), proszone są o wypełnienie umowy znajdującej się w załączniku do tej wiadomości i odesłanie jej w wersji papierowej na adres: Centrum Kształcenia Ustawicznego, Pl. Św. Katarzyny 8, 87-100 Toruń.

Kim jest Asystent Szkoły (AS)?

Asystent Szkoły to osoba kompleksowo przeszkolona i przygotowana do wspierania szkół (głównie dyrekcji i grupy nauczycieli) w ich rozwoju, przede wszystkim w obszarze umiejętności związanych z procesem nauczania oraz planowania i wykorzystywania zadania edukacyjnego w kontekście nauczania umiejętności kluczowych.

Korzyści dla szkół

Szkoły/przedszkola/placówki zostaną objęte około siedmiomiesięcznym wspomaganiem, w celu wypracowania i wdrożenia zindywidualizowanego programu rozwoju szkoły. Program rozwoju ułatwi szkołom zastosowanie na lekcjach zadań edukacyjnych rozwijających wybrane kompetencje kluczowe.Umowa ta nie rodzi żadnych kosztów po stronie szkoły/przedszkola/placówki.

Ewentualne wątpliwości i pytania związane z uczestnictwem w programie mogą Państwo kierować do CKU TODMiDN, e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., telefon 535 422 778

Więcej informacji znajdą Państwo pod adresem: https://as.ceo.org.pl/

Dokumenty do pobrania:

Instytucje, z którymi współpracujemy

partner partner partner partner partner partner partner partnerErasmus+EPALE